Zapachy zielone i skórzane

Pośród licznych rodzin zapachowych, każda na swój sposób się wyróżnia. Wybór zapachów jest przeogromny, ale również każdy z nas jest inny, przykładowo perfumy dla kobiety powinny być takie jak ona – piękne i nieprzewidywalne, a jednocześnie z nutką tajemnicy i dopasowane do okazji. Wkraczając w niezwykły świat zapachów, zaczynamy od ich dogłębnego poznania. Z pewnością zacząć należy od rodzin zapachowych, które są punktem wyjścia w wyborze optymalnego aromatu.

Zapachy zielone

Zielone zapachy są niezwykłymi kompozycjami, powstającymi z nut egzotycznych roślin zielonych oraz traw. Znajdziemy w nich wetywerię, herbatę czy bambus, ale również nuty kwiatowe, takie jak: hiacynt, lotos, lawenda, ylang-ylang. Poza tym pojawiają się w zielonych zapachach zioła, jak np. rozmaryn. Aby zapach był nieco żywszy uzupełnia się go głęboki akordami żywicznymi, pośród których z pewnością wymienić należy: jałowiec, sosnę czy galbanum. W taki sposób przygotowywane mieszanki sprawiają, że czujemy zapach wiosennych liści czy też świeżo skoszonej trawy. Są to z pewnością perfumy bardzo nowoczesne, świeże i orzeźwiające.

Zapachy skórzane

Jest to rodzaj perfum, który najczęściej przeznaczony jest dla mężczyzn, jednak nie jest zarezerwowany wyłącznie dla nich. Producenci zapachów, aby uzyskać prawdziwie skórzane aromaty łączą ze sobą piżmo, nuty ostro-gorzkich przypraw, olej rycynowy, kadzidło oraz jako dodatki stosują nutę jałowca oraz brzozy, głęboką woń labdanum czy słodkie akcenty owoców lub bursztynu.

Dodaj komentarz