Zapachy drzewne i wodne

Wiele zapachów pochodzi prosto z natury i właśnie o to nam chodzi, bo uwielbiamy jej różne oblicza i chcemy pachnieć jak ona, przywoływać w myślach piękne momenty. Zapachy mogą nas uspokajać i pomagać się skoncentrować, odprężyć – zapach ma znaczenie. Perfumy dla kobiety są niezwykle różnorodne i ich dobranie zależy od indywidualnych upodobań.

Zapachy drzewne

Zamknij oczy i wyobraź sobie zapach świeżo ciętego drewna, które układasz w kominku, lub takiego, które właśnie zostało dostarczone i jeszcze pachnie żywicą. Tak właśnie pachną perfumy drzewne. W tym przepięknym bukiecie pojawia się olejek drzewa sandałowego, olejek cedru oraz olejek różany. Jako dodatki pojawiają się: piżmo, oraz nuty roślinne: paczuli, wetywerii, irysa, mirtu, lub też dębowego mchu. Są to kompozycje zapachowe pełne ciepła, suche i głębokie, a niezwykle trwałym aromacie, który wyróżnia ogromne bogactwo. Mimo swojego piękna drzewne nuty są rzadkie w damskich perfumach i zdecydowanie częściej występują jako stonowane kompozycje dla eleganckiego mężczyzny.

Zapachy wodne

Perfumy wodne złożone są z naturalnych składników, jak np. ambra, oprócz tego mogą pojawiać się syntetyczne, które swoim zapachem przywodzą na myśl ulotny i chwilowy powiew morskiej bryzy, powietrze górskiego, które jest wyjątkowo rześkie czy też świeżo wypranej bielizny. Są to zapachy, które kojarzą się z czystością o orzeźwieniem, niektórzy producenci nadają im lekko mydlany charakter.

Dodaj komentarz