Wyjątkowy zapach – ekstrakty perfum

Jeśli chcemy pachnieć naprawdę wyjątkowo warto zdecydować się na ekstrakty perfum, inaczej esencję perfum czy eliksir perfum. Takie perfumy dla kobiety z pewnością będą czymś wyjątkowym. Większość specjalistów zaleca, aby używać ich na wieczór, głównie ze względu na to, że długo utrzymują się na skórze i wolno wietrzeją. Jeśli jednak potrafimy je odpowiednio stosować to nie ma żadnego powodu, aby nie nanosić ich również rano. W porównaniu do stosunkowo powszechnej wody perfumowanej – ekstrakt jest czymś niezwykle wyjątkowym.

Wysoki poziom wydajności

W ekstraktach perfum znajduje się nawet do 40% czystych olejków eterycznych. Jest to niezwykle wysoka wartość, jeśli weźmiemy pod uwagę, że w wodach perfumowanych ich stężenie znajduje się na maksymalnym poziomie 18%. Taki poziom olejków sprawia, że zapach kosmetyku jest nad wyraz wydajny, a jego nuty zapachowe rozwijają się zdecydowanie wolniej i również, co istotne długo utrzymują się na skórze. Bez problemu poczujemy wyraźny zapach ekstraktu nawet przez dobę od momentu aplikacji, natomiast ubrania osoby, która zastosowała ekstrakt perfum, mogą pachnieć nim nawet przez kilka kolejnych dni.

Intensywny i utrzymujący się zapach perfum nie sprawia absolutnie, że kobieta, która ich użyła może zostać rozpoznana po zapachu już z daleka. Sytuacja wygląda skrajnie inaczej, gdyż esencja perfum jest zapachem, który można określić jako intymny, gdyż jej zapach promieniuje tuż przy samej skórze.

Dodaj komentarz