Testery perfum

Wielu osobom wydaje się, że opakowanie, buteleczka perfum, która ma służyć jako tester powinna wyglądać zupełnie inaczej niżeli perfum przeznaczony do sprzedaży. Tak naprawdę tak nie jest. Buteleczki testerów są identyczne zarówno pod względem kształtu, jak i koloru, co zwykłe perfumy. Różnią się one właściwie tylko tym, że producent zamieszcza na nich informację, że jest to tester. Może ona zostać umieszczona w różnych miejscach – z przodu, z tyłu lub na spodzie. Może mieć również różną formę – nadruku umieszczonego na metalowym atomizerze, nadruku na szkle, czy również naklejki, na której umieszcza się napis najczęściej w kilku językach: demonstartion, tester.

Jak odróżnić tester?

W wielu przypadkach informacja o tym, że da ny flakonik to tester jest niemal niewidoczna, gdyż jest skryta na etykiecie, gdzie znajduje się również chemiczny skład perfum. Zdarza się również, że producenci decydują się na założenie na buteleczki specjalnej zawieszki, na której znajduje się informacja, że jest to tester. Jednak bez problemu można je zdjąć i wówczas nie da się już ich odróżnić od normalnych perfum.

Coraz częściej biorąc do ręki perfumy dla kobiet, renomowanych marek w formie testera, mamy możliwość uzyskania informacji odnośnie nut zapachowych, jakie w nich występują. Warto w drogerii zwrócić uwagę na to czy na danej buteleczce znajduje się informacja, że jest to tester, jeśli tak to właśnie z niego możemy skorzystać, aby  poznać wybrany zapach. Zużywanie i otwieranie zamkniętych kartoników drogich perfum jest niedozwolone.

Dodaj komentarz