Perfumy a zawartość alkoholu

Perfumy dla kobiet to kompozycja olejków eterycznych, które rozpuszczone zostają w alkoholu etylowym. Pojawia się on jako składnik perfum, gdyż umożliwia łatwiejsze naniesienie ich na skórę. Jest on jednocześnie jedną z lepiej działających, znanych substancji, które wzmacniają zapach i umożliwiają skuteczne połączenie wszystkich składników w klarowny i jednorodny płyn, po który później sięgamy, jako konsumenci w sklepach.

Stężenie alkoholu

Nie każdy może używać tzw. eliksirów perfum, tych najszlachetniejszych i jednocześnie najdroższych. Wynika to z ich silnego oddziaływania zarówno na skórę, jak i na sam zmysł powonienia. Dominuje to jedna ważna zasada, o której należy pamiętać szczególnie jeśli naszym problemem jest wrażliwa i sucha skóra, i jeśli wykazujemy nadwrażliwość na zapachy – im więcej olejków eterycznych w perfumie, tym wyższe stężenie alkoholu. W tej kwestii znaczący wyjątek stanowią wody kolońskie, które mają niewielkie ilości esencji zapachowych rozpuszczone w wysokim stężeniu alkoholu.

Gdy zastanawiamy się nad nabyciem odpowiedniego dla nas kosmetyku zapachowego warto zwrócić uwagę na stężenie alkoholu, jakie w nim występuje. Jeśli nasza skóra jest silnie wrażliwa, pojawiają się na niej przesuszenia, to nadmiar alkoholu w kosmetyku może prowadzić do pojawienia się podrażnień. W takiej sytuacji warto sięgnąć o zapach mniej intensywny i mniej nasycony olejkami zapachowymi, a co za tym idzie również zawierający mniej szkodliwego alkoholu.

 

Dodaj komentarz