Latem wybierz perfumy bez alkoholu

Gdy za oknem z nieba leje się żar, to niektóre perfumy dla kobiety są zdecydowanie bardziej dokuczliwe, niż przyjemne i poprawiające nastrój. W tym czasie ciężkie zapachy z pewnością nie dodają uroku, a raczej przytłaczają. Oprócz tego należy również pamiętać, że jeśli skóra spryskana jest perfumami i oddziałują na nią promienie słoneczne to może dojść do podrażnień na skórze, rozmaitych reakcji uczuleniowych czy w skrajnych przypadkach utrwalonych alergii. Zawarty w perfumach alkohol z pewnością jeszcze bardziej pogarsza sytuację. W związku z tym, gdy dokuczają wysokie temperatury najlepiej zdecydować się na zapachy pozbawione alkoholu lub wody zapachowe, które wyróżniają się jego niskim poziomem.

Bezalkoholowe perfumy

Jeśli w wakacje chcemy uniknąć wyraźnych podrażnień na skórze, najlepiej zdecydować się na rozwiązanie pozbawione alkoholu, czyli letnie wody toaletowe, które pojawiają się na rynku dzięki wielu znanym domom mody. Zapachy letnie to najczęściej edycje limitowane i ich późniejszy zakup bywa niezwykle kłopotliwy. Jednak z pewnością w stałej sprzedaży można znaleźć wiele innych rodzajów perfum bez alkoholu.

Zbyt intensywny zapach latem będzie nam szkodził. Jeśli na co dzień takiego używamy na ten okres warto go odstawić na rzecz czegoś zdecydowanie lżejszego. Mogą to być właśnie lekkie wody toaletowe bez dodatku alkoholu. W ten sposób nie dość, że latem będziemy czuć się lepiej, unikniemy podrażnień to jeszcze odpoczniemy od naszego ulubionego zapachu i na jesień stanie się on dla nas znów równie piękny jak na początku.

Dodaj komentarz