Jak właściwie przechowywać perfumy?

Na zapach perfum, to jak długo i silnie utrzymuje się ich zapach ma wpływ również to jak je przechowujemy. Należy dbać, aby nie zwietrzały, odpowiednio zamykać i przechowywać we właściwej temperaturze i bezpiecznym miejscu. Zachowując odpowiednie zasady możemy mieć pewność, że perfumy dla kobiet, będą wartą zachodu inwestycją i posłużą nam odpowiednio długo.

O czym należy pamiętać?

Przede wszystkim perfumy źle tolerują światło i nadmierną wilgotność. Z tego powodu nie powinno się ich przechowywać w łazience, która jest zdecydowanie najbardziej wilgotnym pomieszczeniem w domu, nie sprawdzi się również odsłonięta półka w pokoju, która jest silnie nasłoneczniona. Najlepiej więc wybrać zamkniętą, suchą, ciemną oraz chłodną szafkę, jako miejsce do przechowywania perfum. W ten sposób skutecznie ochronimy nasze perfumy od działania szkodliwych czynników. W innym razie możemy doprowadzić do szybkiej zmiany zapachu perfum lub nawet ich zepsucia.

Perfumy dla kobiet to z pewnością nie mały wydatek. Dlatego, gdy już je kupimy ważne jest, aby odpowiednio o nie zadbać. Niektóre osoby zalecają przechowywanie ich w oryginalnych kartonikach, które mają stanowić dodatkowe zabezpieczenie ich przed szkodliwymi czynnikami. Jednak nie jest to niezbędne. Wyjątek stanowi sytuacja, gdy posiadamy wiele perfum i na ich zużycie potrzebujemy lat. Wówczas dodatkowe zabezpieczenie w postaci kartonika może okazać się przydatne, dla dłuższego zachowania ich świeżości.

Dodaj komentarz