Jak stosować ekstrakty perfum?

Warto zacząć od tego, że ekstrakty to wyjątkowe perfumy dla kobiety, i nie tylko dla nich. Jednak zapachy, te na każdej z nas pachną inaczej. Z pewnością nie jest to zapach/kosmetyk, po którym możemy spodziewać się zapachu równego temu we flakonie. Gdy nałożymy ekstrakt perfum, on powoli w nią wnika i stopniowo dostosowuje się do jej naturalnego zapachu. W związku z tym dochodzi do niepowtarzalnego uwalniania nut zapachowych, na każdej osobie. Dlatego mówi się, że dobre perfumy nie sprawiają, że kobieta pięknie pachnie, to kobieta sprawia, że perfumy pachną niepowtarzalnie.

W jaki sposób stosować ekstrakty?

Warto zapamiętać przede wszystkim, że ekstrakty perfum powinny być aplikowane przede wszystkim na skórę. Nie nakłada się ich na ubrania czy włosy. Niektóre osoby chcą uzupełnić zapach perfum, gdyż samo promieniowanie ekstraktu to dla nich zdecydowanie zbyt mało. Wówczas do spryskania ubrania czy włosów poleca się wybranie wody perfumowanej z tej samej linii zapachowej.

Ekstrakt aplikujemy w niewielkich ilościach. Najwygodniej jest jeśli buteleczka posiada atomizer. Nakłada się go w kilku miejscach, gdzie intensywnie pulsuje krew. Zwykle są to chociażby nadgarstki czy szyja. Jeśli flakon nie posiada atomizera to do nakładania perfum używa się korka. Nie należy przeprowadzać tego poprzez przytykanie flakonu bezpośrednio do skóry. Z pewnością te intensywne perfumy nie są dla każdego. Wysokie stężenie olejków u niektórych osób powoduje alergie – najlepiej zacząć więc od testera.

Dodaj komentarz