Co zrobić, gdy zapach perfum nam spowszedniał?

Używanie jednego ulubionego zapachu niemal na co dzień może doprowadzić do tego, że przestaniemy go czuć. Spowszednieje nam i nie będzie pachniał tak pięknie i intensywnie jak na początku. Z pewnością osoby z naszego otoczenia również przestaną go zauważać. Nie ma w tym nic dziwnego, bo nasz nos zwyczajnie się do niego przyzwyczaja. Perfumy dla kobiet mają to do siebie, że często zakochujemy się w jednym zapachu i zwyczajnie nie potrafimy go zmienić, ale zależy nam również, aby pachniał równie pięknie i intensywnie jak na początku. Czy można osiągnąć „odświeżenie” ulubionego zapachu, gdy już nie czujemy go tak intensywnie jak na początku? Jak właściwie się do tego zabrać?

Co z tym zapachem?

Z biegiem czasu wybrany zapach nie jest dla nas już tak wyraźny, jak na początku, gdy zaczęłyśmy go stosować. Po pierwsze oczywiście się do niego przyzwyczajamy, ale n taki stan rzeczy wpływa również rodzaj wybranej kompozycji. Szybsze ulatywanie zapachu można zwykle zaobserwować w przypadku kompozycji delikatnych, lekkich, cytrusowych oraz kwiatowych. Natomiast jeśli zdecydujemy się orientalne, ciężkie i intensywne zapachy to ich wyraźne odczuwanie trwa zdecydowanie dłużej.

W ciepłych porach roku zdecydowanie chętniej sięgamy po lżejsze zapachy, jednak warto aby w naszej kolekcji znalazł się również odmienny zapach, który swoją zupełnie odmienną nutą pozwoli nam oderwać się od tego utartego na co dzień. Warto na jakiś czas zmienić ulubiony zapach na zupełnie inną, mniej znaną kompozycję, która raczej zalega na naszej półce. Wówczas, gdy powrócimy do ulubionego zapachu będziemy mieć możliwość cieszenia się nim od nowa.

 

Dodaj komentarz